הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

המידעון האלקטרוני של לשכת המהנדסים - גיליון יולי 2010
גיליון יולי 2010

אירועים והשתלמויות בלשכת המהנדסים
לשכת המהנדסים מזמינה אתכם להשתלב במערך ההשתלמויות והאירועים המקצועיים שהיא מארגנת עבור חבריה, והינם פתוחים גם לקהל הרחב. בחרו את ההשתלמות המתאימה לכם והבטיחו שיפור מתמיד של רמתכם המקצועית ואינטראקציה מקצועית וחברתית עם עמיתים למקצוע !!!

ערב עיון לזכרו של אינג' אורי מן ז"ל, יו"ר אגודת מהנדסי תעשייה וניהול, לקראת יום השנה למותו
הערב נפתח בנשיאת דברים לזכרו של אורי מן ז"ל ולאחר מכן הושמעו הרצאות מקצועיות בנושאים: תפיסת השירות החדשה בעיריית תל-אביב וחזון בתכנון נמלי העתיד של ישראל.

תעודות הוקרה לשלושה פורצי דרך בתחום הנדסת המכונות בישראל
אגודת מהנדסי מכונות של לשכת המהנדסים העניקה במסגרת כנס הנדסת מכונות ICME2010 שהתקיים ב-1-2.6.10, שלוש תעודות הוקרה למהנדסי מכונות מצטיינים: פרופ' ישעיהו ירניצקי, פרופ' קנת פרייס ומהנדס יהודה ברוניצקי.

שימוש ברובוטים בצה"ל - כתבה בעקבות הרצאתו של תת-אלוף איתן אשל, ראש המחקר ופיתוח (מו''פ) במפא''ת
"חזון העליונות היבשתית הוא שליטה בכל מיתאר ותרחיש בשדה הקרב, תוך שרידות גבוהה של הלוחמים ויכולת קטלנית מדויקת ואפקטיבית, תוך שיתוף פעולה בין-זרועי על מנת להכריע את האוייב בשטחו. בשנים האחרונות מחייב חזון זה פיתוח מערכות לחימה מתוחכמות, בעלות יכולת אוטונומית, המופעלות במשולב עם מערכות לחימה מאויישות. במילים אחרות: הכוונה של צה''ל היא לפתח אבני בניין שישרתו מגוון של יישומים בתחומי הרובוטיקה'' - במילים אלו פתח תת-אלוף אשל את הרצאתו בכנס הנדסת המכונות ICME2010, שהתקיים ב-1-2.6.10.

תגלית בכינוס השביעי למערכות רכב וחלפים של הענף להנדסת רכב בלשכת המהנדסים - בישראל יש תעשיית רכב!
"בישראל יש מאות חברות הנדסה ישראליות שמייצרות חלפים ורכיבים ליצרניות הרכב העולמיות", אמר מהנדס שמואל בן-ארי, יו"ר הענף להנדסת רכב בכינוס ה-7 למערכות רכב וחלפים, שהתקיים ב-22.6.10.

מערכת רכב חדשנית המאפשרת למכונית להחנות את עצמה
מהנדס אלכס בוגטיקוב, ראש תחום שירותי תחזוקה במשרד התחבורה, הציג בכינוס ה-7 למערכות רכב וחלפים, שהתקיים ב-22.6.10, את החידושים האחרונים בתחום מערכות החנייה האוטומטיות לרכב.

הכינוס ה-7 של האגודה למדע, מחשבים ותוכנה בסימן עתידן של האנרגיות המתחדשות בישראל
סקירה של ההרצאות שהושמעו בכינוס: מסע אל ההיסטוריה של האסטרונומיה והיהדות, חזונה של חברת יבמ לפלנטה מתוחכמת יותר, עתיד ורוד לאנרגיה מתחדשת במדינת ישראל, פרויקט המכוניות החשמליות של חב' בטר פלייס, טורבינת הרוח של חב' לוויתן אנרגיה, הפיכת איזור אילת והערבה לספק האנרגיה החלופית של ישראל, המעגלים התרמוכימיים לייצור מימן

ב-470 מוסדות חינוך במדינה קיימים עדיין לוחות אסבסט
דברי יגאל צרפתי, סמנכ''ל הפיתוח במשרד החינוך, המופקד על תכנון, ארגון ופיתוח מערכות החינוך במדינה, בכנס הבינלאומי בנושא המרחב הציבורי בחינוך, תרבות ופנאי, שנערך במסגרת יום האדריכל של עמותת האדריכלים, 15-16.4.10.

''ישראל מפגרת בתכנון ובבנייה של מוסדות חינוך יסודי ותיכוני''
כך עולה מנתונים שהציגה אדר' גבי נוסבאום, מארגנת כנס: "המרחב הציבורי - חינוך, תרבות ופנאי'', שהתקיים במסגרת יום האדריכל של עמותת האדריכלים, 15-16.4.10.

פעילויות מועדון התרבות והרווחה לחברי הסתדרות המהנדסים-אגודה עותומנית
מועדון התרבות מציע לחבריו שפע פעילויות תרבות ופנאי במחירים אטרקטיביים במיוחד: סמינרים בבתי מלון, טיולים ברחבי הארץ, סיורי ערב רגליים, סיורי העשרה בחו"ל, הרצאות, מפגשי סרטים במתחם ה-VIP בסינימה סיטי גלילות ובקולנוע גלובוס מקס בבאר-שבע ובעתיד גם באזורים נוספים, ערבי קפה ומאפה ללא תשלום והטבות נוספות. במידה ואינכם נמנים עם חברי הסתדרות המהנדסים-האגודה העותומנית - הנכם מוזמנים להצטרף, וכך תוכלו גם אתם ליהנות מפעילויות המועדון. כל הפרטים באתר המועדון !!!

חדשות קרן אומגה (לשעבר קרן השתלמות למהנדסים)

הודעה על חופשת קיץ בלשכת המהנדסים
משרדי לשכת המהנדסים יהיו סגורים החל מה-8 לאוגוסט ועד ה-26 באוגוסט 2010 בשל חופשת הקיץ. משרדי הלשכה יפתחו לקהל ביום א' ב-29.8.10. קיץ נעים לכולם !!!

בקשה להסרה מרשימת התפוצה של לשכת המהנדסים


 

 

 

 

 

 
Google