הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

המידעון האלקטרוני של לשכת המהנדסים-גיליון דצמבר 2011
       גיליון דצמבר 2011 

להתנדב ל''קומנדו חינוך''
כתבה אודות קמפוס ביאליק רוגוזין, מוסד חינוכי רב-לאומי ורב-תרבותי, שלומדים בו ילדים ישראלים משכונות מצוקה לצד ילדי מהגרי עבודה ופליטים מאפריקה ומדרום אמריקה, עולים חדשים לצד ערבים ובסה"כ ילדים של יוצאי 48 מדינות. בקמפוס גוף של כ-200 מתנדבים, אזרחים מן השורה מכל שכבות הציבור, בעלי מקצועות חופשיים, אנשי עסקים, גמלאים וצעירים בשנת שירות לפני צבא. אלה הם המכונים "קומנדו חינוך''. הם מתנדבים, לפחות פעם בשבוע, לעבודה בצורה פרטנית, עם תלמידי הקמפוס, ואלי נחמה, מנהל ביה"ס מציין: "אנחנו זקוקים למתנדבים נוספים !

טקס הסרת הלוט בבית המהנדס בחיפה ע''ש פרופ' אלכסנדר קרשון
בעקבות החלטת הנהלת לשכת המהנדסים לקרוא על שם פרופ' קרשון ז"ל את בית המהנדס והאדריכל בחיפה, התכנסו בני משפחתו, חבריו ומוקירי זכרו לטקס רב רושם בו עלתה דמותו של האיש רב הפעלים הזה, שתרם רבות לקידום ענייני לשכת המהנדסים, עבד בחריצות עד לפרישתו בגיל מופלג, ומצא זמן גם לפעילות ציבורית ענפה. בתמונה: החזית המחודשת של בית המהנדס בחיפה, הקרוי מעתה על שמו של פרופ' אלכסנדר קרשון ז"ל.

מועצת הנדסה ואדריכלות - ועדת האתיקה הממלכתית
מכתבו של ד"ר יואב סרנה, יו"ר מועצת ההנדסה והאדריכלות ונשיא לשכת המהנדסים והאדריכלים אל ציבור המהנדסים והאדריכלים, בנושא ועדת האתיקה הממלכתית

מאיץ החלקיקים ובריאת העולם
"תרומתה של ישראל למחקרים במרכז האירופי הגדול בעולם לחקר הגרעין ב-CERN הינה משמעותית. מבין 6 המדינות המשקיפות בארגון, ישראל נחשבת למובילה בתחום ועוקפת את ארצות הברית, יפן, רוסיה והודו". כך אמר הפרופסור לפיסיקה גיורא מיקנברג, שמחלק את זמנו בין עבודתו במרכז לחקר הגרעין ב-CERN בז'נבה לבין מחקריו במכון וויצמן ברחובות, בהרצאתו בפני מהנדסי לשכת המהנדסים, באוניברסיטת בר אילן ב-6.11.11.

טורבינות רוח בסביבה אורבנית
"תחום האנרגיות המתחדשות הוא האינטרנט הבא של העולם. התחזית היא שבשנת 2020 מרבית האנרגיה המתחדשת בישראל תופק מהרוח", כך אמר ג'ו ון זוהרן, סמנכ"ל חברת 'לויתן אנרגיה', המתמחה בתחום אנרגיה מתחדשת, בהרצאה שנתן ב-9.11.11 בפני מהנדסי לשכת המהנדסים, בבית המהנדס בת"א. בתמונה: טורבינת רוח מדגם טיוליפ, פרי פיתוח של חברת 'לויתן אנרגיה'


יום עיון מעשי - טכנולוגיות ייצור בחומרים מרוכבים
פורום חומרים מרוכבים בענף טכנולוגיות ייצור בלשכת המהנדסים קיים יום עיון מעשי בנושא זה, במטרה להרחיב ולהעמיק את הידע בטכנולוגיות הייצור המגוונות בתחום. יום העיון התקיים ב-9.11.11, בחברת Xenom, העוסקת בייצור מוצרים מחומרים מרוכבים ופיברגלס בטכנולוגיות ייצור מתקדמות. בתמונה: תבנית הזרקה - גדי אדלר, מנכ"ל Xenom, מסביר ומדגים אודות תהליך פיתוח מוצרים בהזרקה בחומרים מרוכבים.


סקירת תכני יום העיון חדשנות בתהליכי עיבוד שבבי
הענף לטכנולגיות ייצור בלשכת המהנדסים קיים ב-16.11.11 בבית המהנדס בת"א יום עיון בנושא חדשנות בתהליכי עיבוד שבבי. בכל אחד משלבי הייצור של אין ספור מוצרים ומערכות בתחומי הצבא, התעשייה, הביטחון, התעופה, השיט ועוד, משולבים תהליכי עיבוד שבבי המקנים לחלקים את הצורה הפונקציונאליות לשילובם במבנים ומערכות. החשיבות של החדשנות בתחום זה היא משמעותית, במיוחד בכפר הגלובאלי בו אנו חיים בו התחרות היא כה גדולה.

מינהל סטודנטים ובוגרים צעירים
סטודנטים ובוגרים צעירים - לשכת המהנדסים היא הבית המקצועי שלכם ! סטודנטים בשנים ג' ו - ד' בהנדסה ואדריכלות ובשנים ג' במדעים (מסיימי B.Sc) יחד עם הבוגרים הצעירים, מוזמנים להצטרף לשורות הלשכה במעמד מיוחד, ללא תשלום דמי חבר, בשנים הראשונות להצטרפותם ללשכה, וליהנות מפעילויות מיוחדות ומותאמות להם, בממחירים מוזלים וכן מהטבות שונות !!!

אירועים מקצועיים והשתלמויות בארגון לשכת המהנדסים
לשכת המהנדסים מזמינה אתכם לקחת חלק בשפע האירועים וההשתלמויות שהיא מארגנת במחירים אטרקטיביים ביותר לחברים: קורסים, סמינרים, כנסים מקצועיים וימי עיון בתחומי הנדסה וטכנולוגיה מגוונים, סיורים מקצועיים, הרצאות ועוד. בחרו את ההשתלמות/יות המתאימה/ות לכם והבטיחו לעצמכם שיפור מתמיד של רמתכם המקצועית ואינטראקציה עם עמיתים למקצוע.

לשכת המהנדסים גם בפייסבוק
עוד לא עשיתם לנו Like ? לשכת המהנדסים גם בפייסבוק ואתם מוזמנים לבקר אותנו ולהתעדכן בפעילויות הלשכה גם בפייסבוק.


 

 

 

 

 

 
Google