הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

המידעון האלקטרוני של לשכת המהנדסים-מאי 2012
       גיליון מאי 2012
לשכת המהנדסים גם בפייסבוק
עוד לא עשיתם לנו Like ? לשכת המהנדסים גם בפייסבוק ואתם מוזמנים לבקר אותנו ולהתעדכן בפעילויות הלשכה גם בפייסבוק.

לוגיסטיקה, מתקני הרמה ושינוע; יום עיון בנמל אשדוד
ב-31.1.12 התקיים בנמל אשדוד יום עיון בנושא: לוגיסטיקה, מתקני הרמה ושינוע בארגון אגודת מהנדסי תעשייה וניהול בלשכת המהנדסים. המשתתפים נחשפו לפעילות היומיומית בנמל אשדוד, המשקפת את מיטב הידע ההנדסי הישראלי, וטומנת בחובה שימוש בטכנולוגיה חדשנית, תשתיות מורכבות ותהליכים הנדסיים חדשניים, התורמים לפיתוח הכלכלי של ישראל. הקליקו לסקירת תכני יום העיון.

יום עיון בנושא אנרגיה שיורית בתעשייה
למעלה ממאה משתתפים הגיעו ליום העיון המרתק בנושא "אנרגיה שיורית בתעשייה", שהתקיים ב-23.2.12, באפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, בארגון משותף של המכללה וענף האנרגיה בלשכת המהנדסים. יום העיון כלל 8 הרצאות של אנשי מקצוע מגוונים בתחום, ועסק בעיקר בשאלה החשובה - כיצד ניתן לחסוך באנרגיה באמצעות שימוש יעיל וחכם באנרגיה שיורית?

הכנס הארצי השנתי של אגודת מהנדסי הבטיחות 2012
כנס אגודת מהנדסי הבטיחות הרביעי במספר הוקדש בשנת 2012 לנושא "דרכים וכלים לקידום הבטיחות בעבודה והבריאות התעסוקתית בישראל". הכנס התקיים ב-6.3.12 בכפר המכביה ברמת-גן, בהשתתפות מפקח עבודה ראשי וראש מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית, אינג' יורם אלעזרי, והושמעו בו מגוון הרצאות בתחומי בטיחות שונים מפי מיטב המומחים בתחום.

ערב עיון בנושא פיקוח ובקרת איכות על פרויקטי צבע וצביעה
ערב העיון בנושא פיקוח ובקרת איכות על פרויקטי צבע וצביעה, שהתקיים ב-1.3.12 בבית המהנדס בתל אביב, כלל שתי הרצאות מעניינות במיוחד. רוב המשתתפים שהגיעו לערב העיון, שאורגן על ידי הפורום הישראלי לקורוזיה בלשכת המהנדסים, היו אנשי מקצוע בתחום, ואת שתי ההרצאות העביר שי ליטני, מהנדס צבע וצביעה בחברת החשמל.

הרצאה בנושא: כיצד המוח בונה את התמונות שאנו רואים ?
בתאריך 20.3.12 התקיימה בבית המהנדס בתל-אביב, במסגרת פעילות אגודת מדע, מחשבים ותוכנה בלשכת המהנדסים, הרצאתו של פרופ' רפאל מלאך מהמחלקה לנוירוביולוגיה במכון ויצמן, בנושא: כיצד המוח בונה את התמונות שאנו רואים ? השאלה העומדת על הפרק היא כיצד אותות חשמליים המועברים דרך תאי עצב במוח נהפכים לחוויה הפסיכולוגית של ראיה, כשהמנגנון עדיין לא ידוע, אך מדענים מתקרבים אט אט למציאת הסברים אודות הקשר בין רקמת העצבים לחוויית הראיה.

ישראל היא שדה הניסויים ורכישת הידע הטוב ביותר למערכות לא מאוישות
כ-1000 מהנדסים, מדענים, אנשי פיתוח, טייסים, קצינים בכירים בצה''ל, ראשי חברות בטחוניות ובעלי תפקידים בכירים במערכות הביטחון והחברות הבטחוניות - כ-80 מהם אורחים מ-22 מדינות זרות - נטלו חלק בכינוס הישראלי הבינלאומי הראשון למערכות לא מאוישות, שנערך בימים 22-20 במרץ במלון "דוויד אינטרקונטיננטל'' בתל-אביב.

כנס AUVSI2012 - סיקור המושב השלישי שהתמקד בכשב''מים - כלי שייט בלתי מאוישים
בפעם הראשונה התארח הכנס הבינלאומי של האיגוד הבינלאומי למערכות לא מאוישות (AUVSI) בישראל. הכנס נערך ביוזמת אגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים, וכלל מגוון רחב של הרצאות מפי מיטב הדוברים בתחום המערכות האוטונומיות - מהארץ ומחו"ל. המושב השלישי ביום הראשון של הכנס, שהתפרש על פני 3ימים - נוהל ע"י אל"מ ששי חודדה מחיל הים והוקדש לכלי שיט בלתי מאוישים.

מרעיון טכנולוגי למיזם מצליח - סקירת ההרצאות בערב העיון
ערב העיון שהתקיים ב-26.3.12 באקדמית תל-אביב-יפו הוא פרי שיתוף פעולה בין לשכת המהנדסים ובין המתחם ליזמות של האקדמית ת"א-יפו - מסגרת לימודית המקנה ידע, תמיכה והכשרה ישומית לאלו המעוניינים להקים מיזם או סטארט-אפ. את ההרצאות בערב העיון נשאו נציגים מצוות המרצים של המתחם, הנמנים על מיטב אנשי הסגל מהאקדמיה ומהתעשייה בארץ.

מודל השקעות חכם בחסכון פנסיוני ארוך טווח
ירדן פלד, מנהל מטה שיווק של מנורה מבטחים פנסיה, מסביר אודות מודל ההשקעות החכם - מודל שמתאים את רמת הסיכון בתיק החיסכון הפנסיוני לטווח שנותר לחוסך עד הפרישה. עם יישום המודל חוסכים הנמצאים במסלולים הכלליים וחוסכים הפותחים תכנית חיסכון פנסיוני ישויכו כברירת מחדל אל המסלולים המותאמים לגילם. עם זאת, תמיד שמורה לפרט הזכות לעבור למסלול אחר, למוצר חיסכון פנסיוני אחר, או לחברה מנהלת אחרת, אם ברצונו לעשות כך.

סקירת תכני יום העיון בנושא גז טבעי והתעשייה הכימית בישראל
יום העיון בנושא הגז הטבעי והתעשייה הכימית בישראל שנערך מטעם אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים ב-29.3.12, בבתי הזיקוק בחיפה, איפשר הצצה לתוך ההווה והעתיד של האנרגיה והתפתחות התעשייה הכימית במדינת ישראל- הגילויים, תהליכי ההפקה, השימושים, התקלות בדרך והבעיות הבטיחותיות.

כיצד מתקבלים למשרות המבוקשות ביותר ?
"כיצד מתקבלים למשרות המבוקשות ביותר" היא שמה של ההרצאה המעניינת, שהתקיימה במהלך חודש אפריל 2012 בארגון מינהל סטודנטים ובוגרים צעירים בלשכת המהנדסים והאדריכלים. בהרצאה קיבלו סטודנטים רבים מידע וטיפים הנוגעים להשתלבות בתעשייה, כיצד להציג את עצמך בראיון עבודה ואיך למצוא את הדבר הפנימי שחבוי בכל אדם כדי לקדם את עצמו לקבלה לעבודה נחשקת.

פרסום משרות פנויות באתר לשכת המהנדסים - ללא תשלום !!!
לשכת המהנדסים מזמינה מעסיקים וחברות השמה וכ"א לפרסם באתר הלשכה מודעות דרושים ללא כל תשלום !!! זאת כשירות לציבור המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים המחפשים עבודה. לא מעט מהנדסים מצאו עבודה באמצעות מדור ה"משרות הפנויות" ובאמצעות "לוח מחפשי עבודה", המאפשר למחפשי עהעבודה להציג מועמדות לעבודה, בצירוף קובץ קו"ח. אתם מוזמנים לנצל כלים אלו. ושיהיה בהצלחה !!!

אירועים מקצועיים והשתלמויות בארגון לשכת המהנדסים
לשכת המהנדסים מזמינה אתכם לקחת חלק בשפע האירועים וההשתלמויות שהיא מארגנת במחירים אטרקטיביים ביותר לחברים: קורסים, סמינרים, כנסים מקצועיים וימי עיון בתחומי הנדסה וטכנולוגיה מגוונים, סיורים מקצועיים, הרצאות ועוד. בחרו את ההשתלמות/יות המתאימה/ות לכם והבטיחו לעצמכם שיפור מתמיד של רמתכם המקצועית ואינטראקציה עם עמיתים למקצוע.


 

 

 

 

 

 
Google