הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

המידעון האלקטרוני של לשכת המהנדסים - אוגוסט 2012
     גיליון אוגוסט 2012
לשכת המהנדסים גם בפייסבוק
עוד לא עשיתם לנו Like ? לשכת המהנדסים גם בפייסבוק ואתם מוזמנים לבקר אותנו ולהתעדכן בפעילויות הלשכה גם בפייסבוק.

ארגון האלקטרו-אופטיקה מצטרף ללשכת המהנדסים
הסכם מיוחד נחתם בין לשכת המהנדסים והאדריכלים בישראל לבין הארגון הישראלי ללייזרים ואלקטרו-אופטיקה ILEOS = Israel Laser and Electro Optic Society. הארגון יחבור לאגודת מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בלשכה ויפעל במסגרתה כענף מקצועי.

יום הדין: האם אנחנו מוכנים לרעידת האדמה הבאה?
יום עיון של אגודת מהנדסי תעשייה וניהול בלשכת המהנדסים, שהתקיים ב- 13.6.12 בבית המהנדס בת"א, עסק בהיערכות התעשייה לרעידות אדמה. מיטב המומחים הגיעו לשתף, להסביר ולהתריע - הממשלה צריכה לעשות יותר, האם כדאי לאמץ את התקינה האירופאית ? ואיך נוכל להיערך לקראת האירוע, אם יבוא. מיקומה של ישראל על השבר הסורי-אפריקני הופך אותה למועמדת בטוחה לרעידות אדמה, ואת הנושא ל"חם" מתמיד.


מנכ''ל משרד התחבורה מכריז בכינוס התשיעי למערכות רכב וחלפים:''מהפכה בענף הרכב: בעלי רכבים יוכלו לרכוש חלפים לרכבם בכל מוסך או חנות''
ב-12.6.12 קיים הענף להנדסת רכב בלשכת המהנדסים את הכינוס התשיעי למערכות רכב וחלפים, בכפר המכבייה ברמת-גן. עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, אשר השתתף בכינוס, בישר כי החל מהשנה הבאה בעלי רכבים לא יהיו חייבים עוד לרכוש חלפים לרכבם מהמוסכים בהם מתוקן הרכב, או מהיבואנים שייבאו את רכבם. הם יוכלו לרכוש חלפים בכל מוסך או חנות חלפים שיציעו להם את המחיר הזול ביותר.

יום עיון בנושא: טיטניום באדריכלות, בבניה, בתעשייה ובשתלים בגוף האדם
רוב שטחי המעטפת האטומים של מבנה מוזיאון גוגנהיים המרשים בבילבאו שבספרד (בתמונה) מצופים בטיטניום. מבנה זה, שנחנך ב-1997, נחשב זה מכבר לאחד המבנים החשובים של הדור האחרון והוא גרם לתנופה גדולה מאד בשימוש בטיטניום בבניה ובאדריכלות, והוא תופס במקרים רבים את מקומן של הפלדות הבלתי מחלידות. השימוש בטיטניום התרחב גם לתחומים נוספים כגון התחום הרפואי. יום העיון שנערך בבית המהנדס בת"א ב-22.5.12 ביוזמת הפורום הישראלי לקורוזיה באגודת מהנדסי כימיה וכימאים התמקד ביתרונות ובחסרונות של הטיטניום וסגסוגותיו כחומר הנדסי המשמש למגוון רחב של יישומים.

סקירת תכני יום העיון בנושא ''סיכוני חשמל סטטי בתעשייה''
למעלה מ- 100 מהנדסים, כימאים ומנהלים העוסקים בתהליכי חשמל סטטי בתעשייה השתתפו ביום העיון בנושא סיכוני חשמל סטטי בתעשייה, שהתקיים בבית המהנדס, ב- 9 במאי 2012. ביום העיון, אשר אורגן על ידי הפורום הישראלי לחשמל סטטי הפועל במסגרת אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכה, הועברו שבע הרצאות בנושאים מגוונים מתחום החשמל הסטטי. הקליקו לסקירת תכני ההרצאות.

שיתוף פעולה בינלאומי במרכז הכנס השנתי ה-32 לבדיקות לא הורסות
הכינוס השנתי ה-32 של ענף הבדיקות הלא הורסות (בל''ה) באגודת מהנדסי מכונות בלשכה, שנערך ב-5.6.12 במלון "ליאונרדו'' בחוף הכרמל בחיפה, עמד בסימן שיתוף הפעולה הבינלאומי שהצליח הענף לקשור עם אגודות מקבילות במדינות רבות בעולם. לאחרונה חתם ענף בל"ה בלשכה על הסכמי שיתוף פעולה עם אגודות הבל''ה של רוסיה, קרואטיה, הונגריה וקזחסטאן, ונמשכת פעילות לקראת חתימת הסכמי שת"פ עם אגודות בל''ה נוספות. בתמונה: אינג' מירו ז'פו (שני משמאל) יו"ר האגודה הקרואטית לבל"ה, המקיימת הסמכות בל"ה בישראל ע"פ שיטות ותקני הבדיקה האירופאים, עם 3 מהבודקים שהוסמכו בארץ.

חילופי משמרות בראשות הענף לבדיקות לא הורסות בלשכה
ד''ר יוסף (יוסי) פסח, מי שהקים את הענף לבדיקות לא הורסות במסגרת אגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים ועמד בראשו במשך כ-40 שנה, פרש מתפקידו זה. במקומו נבחר לעמוד בראשות הענף מי שכיהן עד כה כסגנו, ד''ר בוריס מורבין. ד''ר פסח ימשיך מעתה לפעול במסגרת הענף כסגנו של ד''ר מורבין. בתמונה: ד"ר יוסף פסח, מימין, מקבל תעודת יקיר אגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים, במסגרת הכינוס השנתי לבל"ה במרץ 2009, לצידו יונתן אורון, מנהל האגודה דאז, כיום מנהל מחלקת ההשתלמויות בלשכת המהנדסים.

סקירת ההרצאה: תחרויות פרסים באינטרנט - ההזדמנויות והסכנות לחברה עסקית
תחרויות פרסים באינטרנט הינו תחום חדש המתפתח במהירות. הוא טומן בחובו יתרונות רבים אשר לצידם גם סיכונים. אינג' דוד צדוק, חבר הנהלת אגודת מהנדסי תעשייה וניהול בלשכה, פרט בהרצאתו, אשר התקיימה ב-2.5.12, בבית המהנדס בת"א, כיצד חברה יכולה להפיק מהתחרויות באינטרנט רבות, וכן כיצד להזהר.

מרכזיות מדע האסטרונומיה בתודעה הציבורית בעבר ובהווה
סקירת הרצאתו של פרופ' אריאל כהן, יו"ר אגודת מדע, מחשבים ותוכנה בלשכת המהנדסים, שעסקה בקשר המאגי בין הנדסת לוח השנה היהודי לבין האסטרונומיה. ההרצאה ניתנה במסגרת המפגש הרשמי הראשון של הענף לאסטרונומיה, ענף חדש באגודת מדע, מחשבים ותוכנה, אשר התקיים בבית המהנדס בת"א בתאריך ה-20.4.12, מועד העולה בקנה אחד עם הכרזת חודש אפריל כחודש האסטרונומיה הבינלאומי.

אירועים מקצועיים והשתלמויות בארגון לשכת המהנדסים
לשכת המהנדסים מזמינה אתכם לקחת חלק בשפע האירועים וההשתלמויות שהיא מארגנת במחירים אטרקטיביים ביותר לחברים: קורסים, סמינרים, כנסים מקצועיים וימי עיון בתחומי הנדסה וטכנולוגיה מגוונים, סיורים מקצועיים, הרצאות ועוד. בחרו את ההשתלמות/יות המתאימה/ות לכם והבטיחו לעצמכם שיפור מתמיד של רמתכם המקצועית ואינטראקציה עם עמיתים למקצוע.

רעידת אדמה בענף הביטוח
לאחרונה הודיע המפקח על הביטוח כי החל משנת 2013 תיאסר על חברות הביטוח האפשרות למכור פוליסות ביטוח מנהלים בעלי מקדם תוחלת חיים מובטח. החלטה זו, המצטרפת לרפורמה בדמי הניהול, עתידה לשנות את פניו של החיסכון הפנסיוני כפי שהכרנו אותו. לפניכם כתבה המפרטת בנושאים אלו.

פרסום משרות פנויות באתר לשכת המהנדסים - ללא תשלום !!!
לשכת המהנדסים מזמינה מעסיקים וחברות השמה וכ"א לפרסם באתר הלשכה מודעות דרושים ללא כל תשלום !!! זאת כשירות לציבור המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים המחפשים עבודה. לא מעט מהנדסים מצאו עבודה באמצעות מדור ה"משרות הפנויות" ובאמצעות "לוח מחפשי עבודה", המאפשר למחפשי עהעבודה להציג מועמדות לעבודה, בצירוף קובץ קו"ח. אתם מוזמנים לנצל כלים אלו. ושיהיה בהצלחה !!!


 

 

 

 

 

 
Google