הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

המידעון האלקטרוני של לשכת המהנדסים - פברואר 2013
     גיליון פברואר 2013

חבר/ה יקר/ה,
שנת 2013 החלה, ועמה מגוון פעילויות מקצועיות רחב, במחירים מוזלים במיוחד.
נשמח לראותך בין חברי הלשכה הנהנים גם השנה ממגוון פעילויותינו.
לבירורים והסדרת תשלום דמי החבר ניתן לפנות למחלקת החברות, בטלפון 03-5205809/10
או במייל
engmember@aeai.org.il.
לנוחותך- ניתן לשלם את דמי החבר ללשכה באופן מקוון, בסביבה מאובטחת, באמצעות האתר.
לתשלום דמי חבר באופן מקוון – הקלק/י כאן.


לשכת המהנדסים מארחת את פרופ' דן שכטמן, חתן פרס נובל לכימיה
חתן פרס הנובל לכימיה, הפרופ' דן שכטמן, הגיע ב-19.12.12 לביקור חגיגי בבית המהנדס בתל-אביב, במסגרתו נפגש עם בכירי לשכת המהנדסים והעניק הרצאה מיוחדת לחבריה בנושא: "מאי אמון לפרס נובל". בתמונה: פרופ' שכטמן (מימין) עם יצחק רז, יו"ר ארגוני המהנדסים (משמאל), בביקורו בבית המהנדס בתל-אביב.

ICME2012 - הכנס הישראלי ה-32 להנדסת מכונות, אוניברסיטת ת''א, 17-18.10.2012
כנס ICME2012, אשר התקיים השנה באוניברסיטת תל אביב ב 17-18 באוקטובר, עסק במגוון רחב של סוגיות מדעיות וטכנולוגיות עכשוויות בתחום של הנדסת מכונות, מחקר בסיסי ויישום בתעשייה, ומשך מדי יום למעלה מ-300 משתתפים אשר האזינו ליותר מ-200 הרצאות שהתפרשו על 36 דיונים מקבילים.

כנס מנהלי פרויקטים 2012 של איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בלשכת המהנדסים
למעלה מ-1,000 איש לקחו חלק בכנס מנהלי פרויקטים השישי שהתקיים ב- 22.10.2012 בגני התערוכה בת"א, בארגון איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בלשכת המהנדסים. הכנס המסורתי קיים 30 הרצאות במגוון תחומים, לצד תערוכה מקצועית ענפה. בתמונה: יצחק רז (מימין), יו"ר לשכת המהנדסים ודני מריאן, (משמאל) יו"ר איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בכנס מנהלי הפרויקטים 2012

הכנס העשירי לקורוזיה , כפר המכביה, 1.11.12
הכנס העשירי של הפורום הישראלי לקורוזיה, הפועל במסגרת אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים, התקיים הפעם בכפר המכבייה ואירח מרצים בכירים מישראל ומכל רחבי העולם. אורח הכבוד, הנשיא הנכנס של Nace International, טושר ג'בארי: חייבים להפיץ את המסר. בתמונה: טושר ג'בארי הנשיא הנכנס של Nace International (משמאל) ושי ליטני, יו"ר הפורום הישראלי לקורוזיה בכנס העשירי של הפורום הישראלי לקורוזיה

הכינוס ה-32 להנדסת רכב בישראל, מלון דניאל הרצליה, 29.11.12
כלי רכב כבר מזמן אינו קופסת פלדה סתמית על גלגלים, כי אם מוצר קצה הטומן בקרבו את חוד החנית של התעשייה ושל הטכנולוגיה, על כן אין זה מפתיע כי גם הכינוס ה-32 להנדסת רכב שנערך ב-29 בנובמבר 2012, במלון דניאל בהרצליה ביוזמת לשכת המהנדסים, קיבץ תחת קורת גג אחת את כל ציבור העוסקים בענף הרכב: מהנדסים, אנשי אקדמיה, יבואני רכב וחלפים, אנשי משרד התחבורה, אנשי מוסכים, תעשייה, היי-טק ועוד.

הכינוס הלאומי לריתוך 2013 Welding & Joining
כינוס הריתוך 2013 שהתקיים בכפר המכביה ב-14.1.13 בהשתתפות כ-250 איש, כלל הרצאות רבות ומגוונות במושבים מקבילים, הן של הנדסה מעשית והן של הנדסה עיונית. במקביל לכינוס התקיימה תצוגה מסחרית של חברות וגופים בתחום, תצוגת פוסטרים ובמסגרתו הוענקו תעודות הסמכה לחמישה מפקחי ריתוך חדשים.

תכנית הסמינרים של לשכת המהנדסים ל-2018
כמדי שנה, לשכת המהנדסים מקיימת גם בשנת 2018 סמינרים בבתי מלון ברחבי הארץ. הסמינרים כוללים תכנית הרצאות מקצועית ומעשירה, מוצעים במחירים אטרקטיביים ופתוחים גם למי שאינם חברי לשכה. חברי הלשכה זכאים לקזז כוכבים בגין השתתפותם בסמינר. חברי לשכה שהינם גם זכאי קרן ידע הנדסי אקדמי נהנים מהאפשרות לניצול כוכבי לשכה וגם מלגת קרן הידע (בכפוף לקריטריונים)

אירועים מקצועיים והשתלמויות בארגון לשכת המהנדסים
לשכת המהנדסים מזמינה אתכם לקחת חלק בשפע האירועים וההשתלמויות שהיא מארגנת במחירים אטרקטיביים ביותר לחברים: קורסים, סמינרים, כנסים מקצועיים וימי עיון בתחומי הנדסה וטכנולוגיה מגוונים, סיורים מקצועיים, הרצאות ועוד. בחרו את ההשתלמות/יות המתאימה/ות לכם והבטיחו לעצמכם שיפור מתמיד של רמתכם המקצועית ואינטראקציה עם עמיתים למקצוע.

קרן השתלמות אומגה - הבית של המהנדסים!
קרן ההשתלמות אומגה - לשעבר קרן השתלמות למהנדסים - השיגה בשנת 2012 תשואה מכובדת של 9.49%. הקליקו לכתבה מאת בועז בן אליעזר, מנהל מוצר מנורה מבטחים גמל, בדבר יתרונות הקרן.ההפתעה שבקרן הפנסיה - תוחלת החיים מתארכת והפנסיה הצפויה גדלה
לכאורה, כל גידול בתוחלת החיים יוביל לגידול במקדם הפרישה ומכאן גם להקטנת הקצבה העתידית אותה יקבל הפנסיונר. למרבה ההפתעה במחקר של אקטואר האוצר נקבעו ממצאים נוספים. מתברר כי לכל אותם הגורמים המשפיעים על התארכות תוחלת החיים ישנה השפעה לא מבוטלת על פרמטרים נוספים בקרן הפנסיה, ביניהם הקטנת אחוזי היציאה לנכות, דבר שיאפשר הוזלת עלויות הריסק לעמיתים לאובדן כושר עבודה, דבר שיוביל לעלייה בשיעור הקצבה. הקליקו לכתבה של ירדן פלד, מנהל מטה שיווק מנורה מבטחים פנסיה, העוסקת בנתון מפתיע זה.

מה היה בשווקים הפיננסיים ב-2012 ומה התחזית ל-2013
חב' מודוס סלקטיב, ניהול וייעוץ השקעות בע"מ, מקבוצת הבנק הבינלאומי, מגישה שירות נוסף למערך הייעוץ שהיא מספקת לקרן ההשתלמות אומגה (לשעבר קרן השתלמות למהנדסים), ובמסגרתו תספק לחברים תחזיות ומידע עדכני על הנעשה בשווקים הפיננסיים. בכתבה זו, מאת ניסים נר, מנהל מחלקת המחקר של מודוס סלקטיב, תמצאו סקירה של מדדי הביצועים לשנת 2012 וכן תחזית לשנת 2013.


 

 

 

 

 

 
Google