הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

פדרציית הבטון הבינלאומית ארגנה בישראל קורס לתכנון גשרי בטון
מאת: אלי תבור

פדרציית הבטון המבני הבינלאומית FIB Fédération Internationale du Béton, שהיא האיחוד הבינלאומי של הארגונים לבטון מזוין ובטון דרוך, אירגנה בימים 8-9 בספטמבר 2009 בישראל, קורס ראשון מסוגו לתכן מתקדם של גשרים מבטון דרוך, בשיתוף עם איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות שבלשכה והמסלול להנדסת מבנים בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון בחיפה. 

בתמונה משמאל: פרופ' הוגו קורז מאוניברסיטת מדריד, שהיה בעבר נשיא פדרציית הבטון הבינלאומית, מרצה בפני המהנדסים משתתפי הקורס לתכן גשרים מבטון דרוך.

אחת ממטרותיה המוצהרות של הפדרציה הבינלאומית לבטון מבני היא לקיים פעילות בינלאומית המשלבת לימוד מדעי ויישומי, הנוגע להיבטים שימושיים שונים של הבטון המבני. הקשר בין איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות לבין הפדרציה, שנותק בזמנו עם פרישתו הזמנית של האיגוד מלשכת המהנדסים והאדריכלים, חודש לאחרונה. האיגוד חידש את חברותו בפדרציה, ופרופ' אברהם דנציגר מהטכניון מונה כנציג האיגוד בפדרציה.

יו''ר ועדת ההשתלמויות של האיגוד, ד''ר איתי לויתן, הכין את מתווה הקורס, שכלל את הנושאים הבאים: תכנון גשרי מקטעים בשיטת הזיז המאוזן, תכנון גשרים מבטון יצוק באתר הבנייה, תכנון גשרים בשיטת הדחיפה והיבטים סייסמיים בתכנון גשרים.

הוועדה הטכנית לפעילות מיוחדת של פדרציית הבטון, שמקום מושבה בלוזאן שבשווייץ, נענתה לאתגר, ושלחה לישראל שלושה פרופסורים שיעבירו למהנדסי התשתיות בישראל קורס מרוכז בן יומיים. המרצים שהגיעו לארץ הם פרופ' הוגו קורז מספרד, מרצה להנדסה אזרחית ושותף במשרד תכנון הנדסי גדול בספרד, שכיהן כנשיא פדרציית הבטון בשנים 2005-2006; פרופ' ג'וזפה מנצ'יני מהפקולטה להנדסה אזרחית בפוליטכניון של טורינו, איטליה; ופרופ' גבריאל ברטנולי, עמיתו הצעיר של פרופ' מנצ'יני מהפוליטכניון של טורינו. 
בתמונה: שלושת הפרופסורים שהגיעו מחו''ל להרצות בקורס המרוכז לתכן גשרי בטון, עם ראשי איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות. עומדים מימין לשמאל: פרופ' גבריאל ברנולי ופרופ' ג'וזפה מנצ'יני מהפוליטכניון בטורינו; דני מריאן, יו''ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות; ד''ר איתי לויתן, יו''ר ועדת ההשתלמויות של האיגוד; פרופ' הוגו קורז מאוניברסיטת מדריד ופרופ' אברהם דנציגר, נציג האיגוד בפדרציית הבטון הבינלאומית, שהיה מרכז הקורס.

לקורס המרוכז, שהועבר במשרדי האיגוד ברמת-גן, נרשמו 22 מהנדסים. פתח את הקורס יו''ר האיגוד, אינג' דני מריאן, שהעיד על עצמו: "זה אחד הקורסים של האיגוד שאני הכי גאה בהם. ההענות לקורס הייתה גדולה, ומהנדסים שילמו סכומים נכבדים כדי להשתתף בו. אני גאה במיוחד על השתתפות מהנדסים צעירים בקורס. סוג זה של שיתוף פעולה עם פדרציה בינלאומית הוא מודל להצלחה והפקת תועלת למהנדסים בישראל מחברות בארגונים בינלאומיים. אנחנו מקווים לערוך עוד הרבה סמינרים כאלה בעתיד''. 

בסיום הקורס הוענקה תעודת הוקרה של האיגוד לפרופ' אברהם דנציגר, ששימש כמרכז הקורס, על פעילותו המתמשכת בפדרציית הבטון. בסיום הקורס הביעו המרצים האורחים את התרשמותם הטובה מרמתם הגבוהה של המשתתפים בקורס, כמו גם מהארגון המינהלי המופתי, עליו ניצחה ענבל כבירי, המנהלת האדמיניסטרטיבית של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות. אינג' ישראל דוד, ממלא מקום יו''ר האיגוד, אשר השתתף בקורס התבטא בסיומו: " אין ספק שזה היה קורס ברמה גבוהה, והיה בו איזון ייחודי בין פרקטיקה ותיאוריה''.
שלח לחבר
שתף

 

 

 

 

 

 
Google