הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

אוטומציה של תהליכי ביקורת איכות - תוכנת המדידה האוטומטית של חברת PAS מקצרת עד 95% מזמן תהליך הביקורת

מאת: טל אהרוני

אחת מההרצאות המרתקות ביותר שהועברו ביום העיון בנושא חדשנות בתהליכי עיבוד שבבי, שהתקיים בבית המהנדס בת"א ב-16 בנובמבר 2011, היתה הרצאתו של שמוליק סבן בנושא: אוטומציה של תהליכי ביקורת איכות. סבן, מנכ"ל חברת PAS, סיפר על החשיבות של תהליך הביקורת והציג את תוכנת המדידה האוטומטית PAS-CMM, אשר פותחה על ידי החברה.

בכל תהליך הכרוך בעיבוד שבבי, חייב להתקיים גם שלב של ביקורת איכות קפדנית, וללא השלב הזה, לא ניתן לסיים את ייצור המוצר או חלק מסויים מהמוצר. תכנית ביקורת שכזו מבוססת על הדרישות ההנדסיות כפי שהן מופיעות בשרטוט ההנדסי ובמודל התיב''מ (תיכנון ויצור בעזרת מחשב) של החלק.

בתמונה משמאל: שמוליק סבן, חב' PAS

סבן הסביר לקהל כי על מנת להכין תוכנית ביקורת לביצוע במכונת מדידה מבוקרת מחשב, יש צורך בתרגום של כל דרישה הנדסית (מידה בשרטוט) לפקודות מדידה. עוד ציין סבן כי אחת המטרות המרכזיות בתחום העיבוד השבבי היא לחסוך בזמן העבודה ופירט אודות החסרונות של השיטות הידניות. סבן: "תהליך הביקורת מתבצע בדרך כלל בתכנות ידני על גבי מכונת המדידה (CMM) וכרוך בפעולות כגון הוספת מספר מזהה לכל מידה, זיהוי הפרטים ההנדסיים (כמו קדחים, פאות מישוריות ועוד) שיש למדוד עבור כל מידה והגדרת הפרמטרים המתאימים למדידה בהתאם לסוג המידה והדיוקים הנדרשים. תכנות שכזה דורש רמה גבוהה של מומחיות וזמן רב, התוכנית מתאימה אך ורק למכונה שעליה נכתבה, וקשה להבטיח שניתן כיסוי מלא לכל הדרישות ההנדסיות ושהנתונים אכן הוזנו ללא שגיאות".

סבן הציג לקהל את תוכנת המדידה האוטומטית PAS-CMM, אשר פותחה על ידי חברת PAS וסיפר כי באמצעות התוכנה ניתן לבצע פעולות רבות המביאות לקיצור לוחות הזמנים של תהליך הביקורת עד לכדי 95%.

בתמונה: תוכנת PAS-CMM - סימולציה

 

 

 

 


סבן: "תוכנת PAS-CMM מציעה פתרון מהפכני לתהליכי ביקורת איכות על ידי תרגום ישיר ואוטומטי של הדרישות ההנדסיות לתוכנית ביקורת. התהליך אינו דורש רמה גבוהה של מומחיות ומהיותו מובנה ומבוסס על כלי אוטומציה בכל שלביו, הוא מבטיח רמה גבוהה של אמינות ושלמות של תהליך הביקורת. התוכנה מאפשרת, בין היתר, מיספור אוטומטי של המידות והגדרה של המבנה הרצוי של דו"ח הביקורת, ניתוח של דרישות הביקורת וקישור אוטומטי של המידות לפרטים ההנדסיים, יצירה אוטומטית של תוכנית המדידה, הצגת תוצאות המדידה בסביבה הגרפית מול החלק והפקת דו"ח במבנה הנדרש".

 

 

 

 

 

 


תוכנת המדידה האוטומטית PAS-CMM, מותקנת אצל רוב יצרני העיבוד השבבי בישראל ובקרב לקוחות מובילים בעולם. בין החברות הגדולות בארץ ובחו"ל בהן מותקנת התוכנה, ניתן למנות את רפאל, אלביט, התעשייה האווירית, אלאופ, IWI, Raytheon, Caterpillar, John Deere, Lockheed Martin ועוד.

שלח לחבר
שתף

 

 

 

 

 

 
Google