שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

מילות פרידה משמעון אדס ז"ל - הכינוס הלאומי לריתוך 2013, 14.1.13

לפני כשבועיים נפרדנו מחברנו הוותיק שמעון אדס, וליווינו אותו בדרכו האחרונה למנוחת עולמים. מוזר לדבר על שמעון בלשון עבר, שכן אך לא מזמן הוא המשיך להטביע את חותמו המקצועי והציבורי בתחום הריתוך. רובנו הכרנו את שמעון מזווית מקצועית בלבד ולכן הייתי מבקש ברשותכם להציג פן אחר ושונה שלו. 

 

 

 

 

 

 שמעון בריאן אדס נולד בשנת 1936 בלונדון למשפחה ציונית. ביוני 1948 עבר עם משפחתו לאוסטרליה ומשם המשיך במרץ 1949 לישראל. בשל קשיי קליטה עזב עם משפחתו שנתיים לאחר מכן לסדני שבאוסטרליה, המשיך שם את לימודיו התיכוניים והצטרף בשנת 1952 לתנועת ביתר. בביתר שימש מדריך וחבר במפקדה ולאחר מכן הפך לקצין נציבות בביתר באוסטרליה. היכולת הארגונית שלו יחד עם כושר המנהיגות בו ניחן שימשו לו לעזר רב בהקמת מחנות ביתר וברכש ציוד הכרחי לפעילות הארגון. את ידיעותיו הרבות הוא גיבש וכלל בספר בשם "CampCraft" אשר שימש כמדריך עבור כל סניפי ביתר ברחבי העולם. בהמשך נבחר שמעון לוועדה המנהלת ועמד בראש המחלקה האחראית על היחסים עם ישראל. שמעון שירת בצבא אוסטרליה וסיים בשנת 1959 את לימודי הנדסת החשמל באוניברסיטת סדני.

בשנת 1960 נישא לרות ושנה לאחר מכן עלו לארץ והתיישבו בבאר שבע. שמעון החל מיד את עבודתו בקריה למחקר גרעיני בדימונה כמהנדס ריתוך. מאז העמיק את ידיעותיו בתחום הריתוך והפך לאחד המומחים המובילים בארץ בתחום זה.

בהמשך הצטרף לוועדה הלאומית לריתוך בלשכת המהנדסים, ושימש במשך שנים רבות כיו"ר תת הוועדה לבחינה והסמכה, והעמיד תלמידים הרבה שהוסמכו כמפקחי ריתוך בישראל.

עם יציאתו לגמלאות בשנת 2001 הצטרף לארגון מתנדבים בערד שם קבע את משכנו מאז שנת 1970 במטרה לסייע לכל אלה שנזקקו לעזרה בתיקון בעיות מכניות או חשמליות בביתם. במקביל שימש יועץ בתחום הריתוך וליווה פרויקטים רבים בארץ עד שחלה לצערנו באוגוסט 2012.

מאז ומתמיד חתר שמעון ז"ל לקידום הריתוך בארץ ולמיסודו. אין ספק שחבריי ואני בוועדה הלאומית לריתוך רואים בחזונו זה את צו השעה ואנו נמשיך בדרך זו ונעשה כל שלאל ידינו על מנת לקדם את תחום הריתוך, למסד אותו ולהעצימו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

יהי זכרו ברוך!

אינג' עדי א. עציץ, עו"ד
יו"ר הוועדה הלאומית לריתוך

שלח לחבר
שתף


 


Google