הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

חדשות ועדכונים

 

 

 

לשכת המהנדסים קיימה מפגש למהנדסי חשמל צעירים, ב-2.1.17, בבית המהנדס תל-אביב
השתתפו מהנדס אהוד נוף, יו"ר לשכת המהנדסים, מהנדס אליהו אבישר, רשם המהנדסים, יו"ר מועצת מקצועות החשמל ומנהל לענייני חשמל, ומהנדס שמואל אוסטר, יו"ר אגודת מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בלשכה. את המפגש הנחה מהנדס אריאל סגל, מרצה הבית בתחום החשמל. ברכות לברק ימיני, הזוכה בטאבלט יוקרתי, בהגרלה שהתקיימה בסוף האירוע בחסות מנורה מבטחים !

רשמים מהסיור המקצועי בהודו בארגון לשכת המהנדסים בשיתוף חברת אשת טורס, 5-4 דצמבר 2016
בין התאריכים 5-14.12.16 יצאה קבוצה של 23 מהנדסים, אדריכלים ואקדמאים, עם בני/ות הזוג לסיור מקצועי בהודו, בארגון משותף של לשכת המהנדסים והאדריכלים וחברת אשת טורס. מלווה הקבוצה מטעם הלשכה היה יניב אליאסי, מנהל מערכות המידע של לשכת המהנדסים, שחבר לצחי בוטבול, מדריך טיולים מטעם אשת טורס. תכנית הסיור שילבה ביקורים במפעלים עם ביקורים באתרים אדריכליים, אתרי תרבות, נופים מדהימים וכן סיורים בשוווקים ססגוניים.

רשמים מהסיור המקצועי הנדסי לסין בארגון לשכת המהנדסים בשיתוף אשת טורס, אוגוסט-ספטמבר 2016
בתאריך 29/8/16 יצאה קבוצה של מהנדסים ואדריכלים עם בני/ות הזוג לסיור מקצועי בסין, בארגון משותף של לשכת המהנדסים והאדריכלים וחברת אשת טורס. מלווה הקבוצה מטעם הלשכה היה ד"ר אמיר פרי, יו"ר אגודת מהנדסי בטיחות בלשכה, אליו חבר המדריך מטעם אשת טורס, אלי קוצ'י, הסוקר עבורנו את האתרים בהם ביקרה הקבוצה.

רשמים מהסיור המקצועי הנדסי לצפון איטליה בארגון לשכת המהנדסים בשיתוף אשת טורס, ספטמבר 2016
בתאריך 8.9.16 יצאה קבוצה של מהנדסים עם בני/ות הזוג לסיור מקצועי בצפון איטליה, בארגון משותף של לשכת המהנדסים והאדריכלים וחברת אשת טורס. תכנית הסיור שילבה סיורים מקצועיים במפעלים לצד ביקורים באתרי תיירות, תרבות וטבע. מלווה הקבוצה מטעם הלשכה היה המהנדס אמנון ברטל, יו"ר אגודת מהנדסי תעשייה וניהול בלשכה, הסוקר עבורנו את הסיורים המקצועיים.

ח"כ כבל: "תקלה פשוטה וישראל תהיה בעלטה"
כך אמר יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל בכנס גז טבעי של לשכת המהנדסים והאדריכלים שהתקיים ב-20.9.16 באוני' בר-אילן. "ההסכם עם חברת החשמל הוא הסכם גרוע וצריך שמבקר המדינה יפתח בחקירה איך אפשרנו את זה בכלל". פרופ' איתן ששינסקי: "בעולם מחיר הגז ירד, אצלנו הוא עלה".
כתבה מאת יואב כהן, Ynet

רשמים מהסיור המקצועי בסנט פטרסבורג ומוסקבה, אוגוסט 2016, בארגון משותף של לשכת המהנדסים והאדריכלים וחברת פגסוס
בתאריך 22.8.16 יצאה קבוצה של מהנדסים ואדריכלים עם בני/ות הזוג לסיור מקצועי ברוסיה, בארגון משותף של לשכת המהנדסים וחברת פגסוס. מלווה הקבוצה מטעם לשכת המהנדסים והאדריכלים היה מהנדס אברהם לביא, יו"ר ענף טכנולוגיות ייצור בלשכת המהנדסים, המשתף אותנו ברשמים וחוויות מהסיור המוצלח, בדגש על הסיורים המקצועיים במפעלים ובאתרים אדריכליים.

הוועידה ה-8 של לשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל - 20.1.16
הוועידה ה - 8 של לשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל בחרה במהנדס אהוד נוף ליו''ר הלשכה החדש, במהנדס יצחק רז לנשיא ובמהנדס דני מריאן למ"מ יו"ר הלשכה. בתמונה: לחיצת ידיים - יו"ר הלשכה היוצא, יצחק רז, והיו"ר הנכנס, אהוד נוף.


מפגש תום קדנציה של חברי הנהלות ארגוני המהנדסים - דצמבר 2015
חברי הנהלות ארגוני המהנדסים והאדריכלים - הסתדרות המהנדסים, לשכת המהנדסים והסתדרות המהנדסים-אגודה עותומנית - התכנסו בבמחצית חודש דצמבר 2015 לסופ"ש במלון "ישרוטל" בים המלח למפגש סיכום של תקופת כהונתם בהנהלות ארגוניהם. במרכז המפגש עמדו סיכומיהם של חברי ההנהלות לקראת תום הקדנציה וועידות הארגונים העומדות להתקיים ב20 לינואר 2016.

רשמים וחוויות מסיור מקצועי הנדסי בארגון הלשכה בשיתוף אשת טורס להודו, 30/11 עד 9/12/15
בין התאריכים 30.11-9.12.15 יצאה קבוצה של 34 מהנדסים/ות ואקדמאים/יות עם בני/ות הזוג לסיור מקצועי בצפון הודו, בארגון משותף של לשכת המהנדסים ואשת טורס. מלווה הקבוצה מטעם לשכת המהנדסים היה מהנדס שי ליטני, יו"ר הפורום הישראלי לקורוזיה בלשכת המהנדסים, המשתף אותנו ברשמים וחוויות מהסיור המוצלח.

הבעת תודה לטיפול בביטול הליכי מכרז למשרת מנהל מינהל תקינה במשרד הכלכלה

רשמים וחוויות מסיור מקצועי הנדסי בארגון הלשכה בשיתוף אשת טורס לצפון איטליה, 21-27 ליולי 2015
בין התאריכים 21-27/7/15 יצאה קבוצה של 35 מהנדסים/ות ואקדמאים/יות עם בני/ות הזוג לסיור מקצועי בצפון איטליה, בארגון משותף של לשכת המהנדסים ואשת טורס. מלווה הקבוצה מטעם לשכת המהנדסים היה מהנדס הרכב שמואל בן-ארי, יו"ר הענף להנדסת רכב בלשכת המהנדסים, המביא לנו כאן סקירה של רשמים וחוויות מהסיור המוצלח.

מתקן עולם – כתבת ריאיון עם גרישה דייטש עם פרישתו לגמלאות
גרישה דייטש שבמהלך העשורים האחרונים נשא בגאון את דגל התקינה בארץ, בין היתר כמנהל החטיבה במשרד הכלכלה, פרש באופן רשמי לגמלאות. לפני תפקידו במשרד הכלכלה שימש גרישה כמזכיר מחוז ירושלים של הסתדרות המהנדסים, זאת 7 שנים בלבד לאחר עלייתו לארץ. הקליקו לכתבה מרתקת אודות פועלו ההמקצועי עתיר השנים ואודות תכניותיו להמשך פעילות ציבורית במסגרת לשכת המהנדסים, במסגרתה בכוונתו לרענן ולהרחיב את נציגות לשכת המהנדסים בוועדות התקינה במכון התקנים.

נחתם שיתוף פעולה עם אגודת המהנדסים בקרואטיה

יו"ר ארגוני המהנדסים מארח את ראש העיר ניר ברקת במפגש המועדון ההנדסי בירושלים, 3.12.13
בערבו של נר שביעי של חנוכה תשע"ד, 3.12.13, תחת קורתה של מסעדה ציורית, הצופה על חומות העיר העתיקה, התכנסו נציגים של ציבור המהנדסים הירושלמי לציון אירוע פתיחת המועדון ההנדסי בעיר. את האירוע כיבד בנוכחותו ראש עריית ירושלים ניר ברקת. ברקת, שציין כי הוא עצמו מהנדס, הדגיש כי חשיבותם של המהנדסים בתהליך פיתוח תשתית העיר לא תסולא בפז, ומי שמוביל את התהליך המורכב הזה הם לא אחר מאשר המהנדסים.

הרמת כוסית לפסח תשע"ג במחוז חיפה והצפון
כמדי שנה, התכנס ציבור ארגוני המהנדסים במחוז חיפה והצפון לשם הרמת כוסית לכבוד חג הפסח תשע"ג. האירוע התקיים ב-18.3.13 בבית המהנדס בחיפה. נכחו וברכו: אינג' יצחק רז, יו"ר הארגונים, הרב דוד אבוחצירא וד"ר משה שמעוני, מנהל המחוז. האירוע ננעל בנגינת כינור של נעימת האביב מתוך ארבע העונות של ויוולדי.

הקבלנים והמהנדסים נגד הממשלה, בכנס ה-6 למנהלי פרויקטים של איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בלשכת המהנדסים, 22.10.12
פורסם ב"השיחה", גלובס, 23.10.12. בתמונה: יצחק רז, יו"ר לשכת המהנדסים (משמאל) ודני מריאן יו"ר איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות (מימין).

נפרדים מדנה סריוטי שפרשה מתפקידיה בארגוני המהנדסים, 2.1.12
דנה סריוטי, מנכ''לית מועדון תרבות ורווחה של הסתדרות המהנדסים, פרשה מעבודתה בארגוני המהנדסים כדי לפתוח בקריירה חדשה. לרגל פרישתה, נערכה לה בבית המהנדס והאדריכל בתל-אביב מסיבת פרידה חגיגית בהשתתפות יו''ר ומנכ''ל ארגוני המהנדסים, מנהלי המחוזות ועובדי הארגונים.


קופת גמל מחר לאקדמאים ולמהנדסים - קופ"ג יניר למהנדסים התמזגה עם קופ"ג מחר לאקדמאים

הכלים התכנוניים החוקיים והאופרטיביים לפתרון משבר הדיור קיימים !
עמדת עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל בנושא משבר הדיור 02/08/11

מתן טובת הנאה למתכננים בניגוד לתקנות האתיקה - מכתבו של קובל ועדת האתיקה לחברת תעשיות שמעוני
מכתבו של עו"ד ימין דויד, קובל ועדת האתיקה, לחב' חעשיות שמעוני בנושא זה.

מתן טובת הנאה למתכננים בניגוד לתקנות האתיקה - מכתבו של קובל ועדת האתיקה לחברת שיש אלוני בע"מ
מכתבו של עו"ד ימין דויד, קובל ועדת האתיקה, לחב' שיש אלוני בע"מ בנושא זה.

חדשות אומגה - לשעבר קרן השתלמות למהנדסים

עמותת אתגרים מחפשת מתנדבים
עמותת אתגרים פועלת על מנת לאפשר לאנשים עם מגבלות פיזיות, חושיות, נפשיות ובעלי צרכים מיוחדים לחזק את ביטחונם העצמי, למקסם ולממש את הפוטנציאל האישי הגלום בהם, באמצעות פעילויות ספורט אתגרי בטבע. הפעילות באתגרים מבוססת על מפעל התנדבות רחב היקף.


 

 

 

 

 

 
Google